Nowy Strzeszyn z nagrodą im. Jana Baptysty Quadro

19.10.2021
Nowy Strzeszyn z nagrodą im. Jana Baptysty Quadro

Z nieskrywaną przyjemnością pragniemy poinformować, iż projekt inwestycji Nowy Strzeszyn, etap 1B, autorstwa Szymona Januszewskiego z pracowni Insomia, zwyciężył w 23 edycji Konkursu architektonicznego im. Jana Baptysty Quadro 2021.

Konkurs im. Jana Baptysty Quadro jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych w Poznaniu. Nagroda Prezydenta Miasta przyznawana jest już od 1999 roku. Otrzymuje ją autor lub zespół za najlepszy projekt architektoniczny zrealizowany na terenie Poznania w roku poprzedzającym przyznanie wyróżnienia.

Laureatem nagrody Quadro 2021 został projekt: Nowy Strzeszyn, etap 1B, który jest kontynuacją założeń przyświecających budowie całego osiedla. Autorem konceptu jest Szymon Januszewski z pracowni Insomnia.
Jurorzy nagrodzili projekt Nowy Strzeszyn w szczególności za “stworzenie konceptu miejsca, w którym człowiek, zieleń i architektura sąsiadują ze sobą w zgodzie i harmonii”. Uroczysta gala 23. edycji konkursu architektonicznego im. Jana Baptysty Quadro odbyła się 18 października. We wręczeniu nagród, oprócz władz miasta, uczestniczyli m.in. członkowie poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz miłośnicy poznańskiej architektury. 

To kolejne wyróżnienie dla inwestycji Nowy Strzeszyn w tym prestiżowym konkursie. Dwa lata temu otrzymaliśmy wyróżnienie honorowe w konkursie im. Jana Baptysty Quadro 2019. Ponadto, za realizację osiedla zostaliśmy uhonorowani nagrodą Prezydenta Miasta Poznania Architectus Civitatis Nostrae w dziedzinie budownictwa. Nasze domy  zostały docenione za wyróżniającą się wśród innych osiedli jednorodzinnych architekturę. Dostrzeżono w nich innowacyjne podejście, w którym to istniejąca zieleń wyznacza parametry budownictwa, a nie odwrotnie.