murawa 2 - nowa inwestycja w sąsiedztwie Parku Cytadela

07.03.2022
murawa 2 - nowa inwestycja w sąsiedztwie Parku Cytadela

U zbiegu ulic Murawa i Winogrady rozpoczęliśmy realizację nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej. Jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Poznaniu doczekała się wyjątkowego projektu wielokrotnie nagradzanej pracowni Insomia. W otoczeniu zieleni powstanie 16 dwulokalowych domów o nietuzinkowej architekturze.

Inwestycja „Murawa 2” powstaje około 200 metrów od największego z poznańskich parków - Cytadeli. To miejsce pełne historii i jedno z najchętniej odwiedzanych w mieście. Na około 100 -hektarowym terenie znajdują się m.in. muzea, historyczne obiekty forteczne, rzeźby współczesnych artystów, a także przepiękny ogród różany, amfiteatr, restauracje oraz rozległe zielone polany, na których wypoczywają co dzień poznaniacy. Niecały kilometr dzieli inwestycję od popularnej trasy rowerowej Warotostrada. Mamy więc sporo terenów rekreacyjnych wokół, wciąż jednak pozostając w środku miasta.


„Tak wyjątkowa lokalizacja wymagała szczególnego podejścia do projektu, dlatego do współpracy ponownie zaprosiliśmy pracownię Insomia. Murawa 2 to kolejna po Nowym Strzeszynie inwestycja, w której obok optymalnego rozmieszczenia budynków szczególną uwagę skupiamy na detalach podnoszących walory estetyczne, rozwiązaniach mających wpływ na wygodę użytkowania oraz na zachowaniu i zaplanowaniu możliwie największej ilości zieleni. Nowy Strzeszyn okazał się wielkim sukcesem zyskując zwolenników nie tylko wśród nabywców, ale także w środowisku architektonicznym, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach.” – Filip Kasprowicz, Wiceprezes Zarządu Area Development.

Odważne podejście do koncepcji oraz brak rutyny sprawiają, że architektura osiedla zachwyca zróżnicowaniem kształtów i elewacji budynków. Nowoczesnego charakteru nadaje mu okładzina z trapezowej lub perforowanej blachy, natomiast drewno oraz tynk uzupełniony pnącą zielenią zbliżają je do natury. Kameralny projekt składać się będzie z 16 dwulokalowych domów, a w nich mieszkania jedno- i wielo- poziomowe. Każde posiada prywatny ogródek, przestronny taras dachowy, balkon lub loggię.


„Niemal całkowicie zabetonowana dotąd działka zmieni się w intensywnie zazielenioną mieszkalną enklawę. Pełne wykorzystanie potencjału nieruchomości na terenie zurbanizowanym przy świetnej komunikacji miejskiej to naszym zdaniem właściwy kierunek zmniejszający tendencję rozlewania się polskich miast. Staraliśmy się, aby intensywność zabudowy została zrównoważona wszechobecną zielenią, która pojawia się na elewacjach, stropodachach i tarasach.  Zdecydowana większość istniejących tu drzew pozostanie. W kilku przypadkach to ich korony kształtują elewacje budynków - były pierwsze więc to zabudowa musi się do nich dostosować. Miejsca postojowe ukryliśmy głównie w części podziemnej, aby strop nad nimi także zazielenić. Komunikacja samochodowa nie miesza się z pieszą. Wszędzie, gdzie technologia na to pozwoliła, zastosowaliśmy przepuszczalne nawierzchnie mineralne. Ten miejski projekt poprawi bilans zieleni w okolicy i co ważne będzie się cechował otwartością przestrzeni wspólnych.” – Szymon Januszewski z pracowni Insomia. 

W projekcie Murawa 2 zastosowaliśmy wiele rozwiązań mających zapewnić mieszkańcom prywatność, m.in. wysokie wygrodzenia ogródków, aluminiowe żaluzje zewnętrzne czy przesłonięte okna łazienek.
Standard wykończenia inwestycji będzie zauważalnie wyższy. W większości domów zaplanowaliśmy wysokie na dwie kondygnacje, przestronne salony, ogrzewanie podłogowe czy elektryczne markizy na tarasach ogrodowych. Optymalne doświetlenie wnętrz zapewnią energooszczędne, drewniane okna i duże przeszklenia typu HS na parterach budynków. Do większości mieszkań znajdujących się na piętrze prowadzić będzie winda oraz oryginalnie zaprojektowane, zewnętrzne klatki schodowe.


Murawa 2 to z pewnością propozycja dla wymagających. Oprócz oryginalnej architektury znajdziemy tu wiele ciekawych rozwiązań wpisujących się w proponowany wysoki standard wykończenia.


Więcej informacji: www.murawa2.pl

murawa 2 - nowa inwestycja w sąsiedztwie Parku Cytadela
murawa 2 - nowa inwestycja w sąsiedztwie Parku Cytadela
murawa 2 - nowa inwestycja w sąsiedztwie Parku Cytadela
murawa 2 - nowa inwestycja w sąsiedztwie Parku Cytadela